Tel. nr. 8 650 57658

El. p. info@medziomagija.lt

Medinės durys

Durys sukuria pirmą įspūdį apie patalpą į kurią jos veda. Medinės durys nuo seno buvo laikomas klasikiniu ir prabangiu namų dekoru. Šiandien natūralios medienos durys yra klasikinis, išskirtinis ir aukštos kokybės durų pasirinkimas. Medinės durys yra labai vertinamos dėl geros kokybės, patikimumo ir ekologiškumo.

Medinių durų rūšys

Tiek medinės lauko durys, tiek medinės vidaus durys, šiandieninėje rinkoje yra siūlomos dviejų rūšių:

  • Durys iš natūralios medienos. Medžio masyvo ilgaamžiškos, kokybiškos, brangios durys;
  • Durys iš medienos pakaitalų. Medžio imitacija, naudojant medienos pakaitalus, kurie sumažina durų kainą.

Natūralios medienos durų privalumai

  • Aukštos kokybės medinės lauko durys yra ilgaamžiškos, ypač jei jos pagamintos iš vertingo buko, ąžuolo ar raudonmedžio medžio. Kokybiškos medinės durys tarnauja bent 30 metų. Lako sluoksnis saugo duris nuo drėgmės ir išdžiuvimo.
  • Medinėms durims yra būdingas didelis svoris ir atsparumas. Nors medžio masyvo durys sveria daug daugiau, nei durys iš medienos pakaitalų, bet jos yra patvarios ir patikimos. Sunkios medinės lauko durys yra tvirtesnės ir yra atsparesnės mechaniniam poveikiui.
  • Puiki garso izoliacija – viena iš svarbiausių medinių durų funkcijų. Kambariai, kuriuose yra medinės vidaus durys yra nepralaidūs garsui, o tai yra labai svarbu, vertinantiems savo privatumą.

Natūralios medienos durų trūkumai

  • Mediena – natūrali medžiaga, ji turi savo trūkumų. Pagrindiniu trūkumu yra laikomos medžio higroskopinės savybės, kada pasikeitus tam tikriems faktoriams: kaip temperatūra, drėgmė, durų bloko elementai gali keisti savo geometrinius matmenis.
  • Įvairus medžio defektai, tokie kaip mazgai, įtrūkimai – gali gadinti estetinį durų vaizdą.

Medis – tai ekologiškai švari medžiaga, todėl yra nekenksmingas. Į namus medinės vidaus durys atneša teigiamą energiją ir harmoniją, o medinės lauko durys – saugumą ir ramybę.